Açıköğretim Fakültesi İnternet sitesi olan http://eogrenme.anadolu.edu.tr adresinde yayınlanan soruları bilgisayarınıza indirip onların çıktısını almak için yapılacak adımlar aşağıdaki belgede tek tek açıklanmıştır.

Dört adımda açıköğretim e-öğrenme portalından istediğiniz bir çıkmış sınavı bilgisayarınıza kayedebilir. Bu kaydettiğiniz dosyayı yazıcıdan çıktı olarak alabilirsiniz.

Adımlar:

1- Firefox kurulumu

2-E-ogrenme portalına erişmek

3-Sınavları bilgisayarınıza kaydetmek

4-Stand Alone Flash Player ile kaydettiğiniz dosyaların çıktısını almak.

Aşağıdaki linkte e-öğrenme portalından Genel Muhasebe dersinin yazıcıdan çıktısının alınması resimli anlatımla gösterilmiştir.

eogrenme_sınavlari_indirme

12 thoughts on “e-Öğrenme Sınavları İndirme”

 1. İktisat giriş – Temel bilgi teknolojileri- ingilizce 2006-2009 yılları arası çıkan bütün soru ve cevapları gönderilmesini rica ederim

 2. merhaba,firefox indirdim kurdum fakat dersleri kayıt edemiyorum,yanlış birşey mi yapıyorum? yardımcı olurmusunuz?

 3. arkadaşlar ben sınavları indiremedim bana yardımcı olurmusunuz
  iktisada giriş ingilizce ve genel işletmeden bütünlemeye kaldım 2009 sınavlarını bulamıyorum

 4. ARKADAŞLAR MHB DERSLERİ FLASHBELLEĞE İNDİREBİLOYMUYUZ? İNDİRMEK İÇİN NE YAPMAMIZ LAZIM Bİ YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ TŞKLER

 5. arkadaş inmiyor bu böyle yapamadım ben yapan birisi varsa nasıl yaptı acaba bi anlatırsa tekrar

 6. arkadaşlar eögrenme portalından sınav sorularını alabilmek için şu yöntüm var bende işe yaradı deneyin…

  1- Masaüstünde alacağımız sorular için bir klasör oluşturuyoruz.

  2- E -ogrenme portalına giriyoruz ve hangi yılın sorularını indireceksek onu seçiyoruz.

  3- İndirmek istediğiniz soru ekrana tam olarak gelince, Internet Explorer‘in Araçlar menüsünü tıklıyoruz. Oradan internet Seçenekleri bölümüne geçiyoruz.
  4- Eğer Internet Explorer’in 7.0′ ını kullanıyorsanız. “Genel Sekmesinde-Gözatma Geçmişi bölümünde Ayarlar” bölümü var onu tıklıyoruz. Ekrana gelen menüden “Dosyaları Göster“i tıklıyoruz. ( 6. bölümden devam edin.)

  5- Eğer Internet Explorer’in 7.0′ından önceki bir sürümünü kullanıyorsanız. “Temporary Internet Files” yazan bölümün altında ayarlar yazan yeri tıklıyoruz. Ekrana gelen menüden “Dosyaları Göster”i tıklıyoruz.

  6- Ekrana geçici internet dosyalarının saklandığı bizimde soruların bulunduğu “Temporary İnternet Files” bölümü ekrana gelecek.

  7- En üste başlıklar sırasıyla Ad-Tür-İnternet Adresi-Boyut-Süre Sonu-Son Değiştirme-Son Erişim Tarihi-Son Denetleme Başlıkları var.

  8- Bu başlıklardan “Son Erişim Tarihi” yazan başlığı tıklıyoruz. En son erişim tarihine göre dosyalar sıralanıyor. En son tarih üste gelecek buna dikkat edin.

  9- Mesela 2005-2006 yılına ait soruların cevap anahtarlarına bakıyorsak. En üste “unite02.swf?kitapURL=KitapSWF……..” şeklinde bir dosya olacak cevap anahtarımız bu.

  10- Bu dosyayı seçip mouse’nin sağ tuşuna basıyoruz, seçeneklerden Kopyala’yı seçiyoruz.

  11- Masaüstünde ki sorularımızın kopyalanacağı klasörü açıyoruz, boş bir alanda mouse’nin yine sağ tuşuna basıyoruz. Seçeneklerden “Yapıştır“ı seçiyoruz. Dosyamız “unite02[1].swf” şeklinde geldi. Dosyanın adını istediğiniz bir isimle değiştirebilirsiniz.

  Diğer sorular ve cevaplar için aynı şeyleri yapıyoruz. Dikkat edeceğiniz bir nokta: Sınav sorularının ve cevap anahtarlarının en baş tarafında bir rakam var.

  01 – AÇIKLAMA
  02 – CEVAP ANAHTARI
  03 – 1001 – GENEL MUHASEBE gibi

  indirdiğiniz dosya formatları SWF‘dir.Bu dosyaları 2 şekilde izleyebilirsiniz.İlki internet explorer i açıp bu dosyalara tıklayıp internet explorer in üzerine sürükleyip bırakarak açabilirsiniz.Diğer yöntem ise swf-flash önizleme programı olan programı indirip kurarak açabilirsiniz.

 7. adalet 2 yıllık 1 sınıf sorularına nasıl erişilir.. yardımlarınız için şimdiden rteşeür

 8. istediğim herşeyi buldum çok güzel yapmışsınız emeğiniz için çok teşekkür ederiz..

 9. Slm. ben turizm ve sey.hiz 2. sınıf okuyorum. Hiçbiryerde yardımcı kitap bulamıyorum.Bulan veya bilen varsa bana yardımcı olurmusunuz.teşekürler

 10. merhaba,ben eseminer ders tekrarlarına ulaşamıyorum.bu konuda kim yardımcı olabilir?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.